BYLINKOVÁ BABIČKA

Kouzelné pohádky na dobrou noc, ve kterých to voní bylinkami

Byla jednou jedna babička a ta měla sedm vnoučat: čtyři holčičky a tři kluky. Kromě nich však měla také velké tajemství. Nikdo totiž netušil, že je kouzelná! V přírodě vždy dokázala najít neviditelné, tajuplné a čarovné věci, o kterých jiní lidé nemají ani tušení. O téhle babiččině schopnosti nevěděla ani její vnoučata, ale to se jednoho dne změnilo. Jakou moc ukrývá třezalka, hluchavka, chrpa, dobromysl nebo heřmánek? To všechno se dozvíte během pohádkových letních prázdnin u bylinkové babičky!

8.2. vychází Bylinková babička

https://www.albatros.cz/tituly/87559223/bylinkova-babicka/

MNOHOKLUK 2: ZÁCHRANNÁ VÝPRAVA

Multivesmír znovu otevírá své brány! Druhý díl dětské sci-fi série.

Adam absolvoval už tolik dobrodružství, že by to stačilo hned na několik životů. Aby ne – vždyť navštívil multivesmír, ve kterém potkal hned několik verzí sebe sama! Teď se ale vrátil ke svému normálnímu životu a přepadla ho… nuda. Brzo se však kolem začnou objevovat zvláštní znamení. Průchody mezi vesmíry se znovu otevřely a vojenský vesmír v čele se zlým Adamovým dvojníkem ohrožuje celý multivesmír. Podaří se dětem z různých světů zapomenout na své rozdíly, spojit se a porazit zlo?


https://www.albatros.cz/tituly/87640726/mnohokluk-2-zachranna-vyprava/<br>

MNOHOKLUK

Akční putování paralelními vesmíry ve stylu marvelovského seriálu Loki 

Když se Adam jednoho dne vrátí domů, všechno je najednou jinak. Auta jezdí vlevo, semafory jsou obráceně a v jeho posteli leží... úplně cizí kluk! To je ale jen začátek jeho dobrodružství, ve kterém se podívá mezi dinosaury, bojové roboty, obří hmyz nebo třeba do vesmíru, kde nefunguje elektřina. Společně s ním putuje dívka Thea, která potřebuje sehnat lék pro svou zraněnou maminku. Podaří se dětem včas najít cestu zpět domů? 

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/83974804/mnohokluk/

SESTERSTVO A SÍLA MOCI

Kouzelná výprava do tajemné čtvrti v pátém dílu bestsellerové série

Kouzelná kočka Fabiola tentokrát zavede Sesterstvo do tajemné čtvrti Zahrádky. Bývalá zahradnická osada je plná života a slouží jako útočiště mnoha druhům zvířat - i Fabiola sem ráda zajde na návštěvu. Bára, Míša a Ela kouzlu tohoto podivuhodného místa úplně propadnou. Nový starosta ale chce Zahrádky srovnat se zemí. Podaří se Sesterstvu změnit jeho plány? Pokud zapojí všechen svůj důvtip a odvahu, určitě něco vymyslí!

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/78104751/sesterstvo-a-sila-moci/

SESTERSTVO A NEJVĚTŠÍ KOUZLO KOČKY FABIOLY

Čtvrté napínavé dobrodružství Sesterstva kouzelné kočky Fabioly!

Sesterstvo vstoupilo do nového školního roku a hned od začátku je toho trochu moc: hora učení, zvláštní nový kluk ve třídě, paní Marie v nemocnici... a jedna velká záhada, která holky tentokrát přivede do skutečného nebezpečí. Ještěže mají kouzelnou kočku Fabiolu, která jim vždy se vším pomůže! Jenže tentokrát bude mít napilno, takže si Bára, Ela a Míša možná budou muset vystačit samy. Dostanou se na stopu člověka, který se neštítí trápit zvířata? 

SESTERSTVO A NEJOBLIBENĚJŠÍ BARVA NA SVĚTĚ

Vychází v nakladatelství Albatros 7. září 2020


Třetí, tentokrát prázdninové dobrodružství Sesterstva kouzelné kočky Fabioly!

Začaly prázdniny, paní Marie odjela navštívit Josefa do Ameriky a Sesterstvo dostalo za úkol se jí v době její nepřítomnosti postarat o dům a kočku Fabiolu. A to by nebylo Sesterstvo, aby prázdninovou pohodu brzy něco nenarušilo. V okolí se začnou dít moc divné věci: sousedům zmodrají slepice a salát na zahradě! A zdá se, že i v domku paní Marie najednou působí nadpřirozené síly... Podaří se Sesterstvu a kouzelné kočce Fabiole vyřešit záhadu i tentokrát?

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/64565369/sesterstvo-a-nejoblibenejsi-barva-na-svete/Kniha byla oceněna Literární cenou Albatrosu za rok 2020 v kategorii Text pro starší děti.

SESTERSTVO VE SNOVÉ ŘÍŠI

Vychází v nakladatelství Albatros 9. března 2020

Další dobrodružství Sesterstva kouzelné kočky Fabioly na obzoru!

Kouzelná kočka Fabiola tentokrát nepřenese Sesterstvo do minulosti, ale do říše snů! Začínají se tam totiž dít moc divné věci. V Elině ulici navíc nikdo nemůže v klidu spát, všichni se pořád bezdůvodně budí a ráno jsou pak strašně mrzutí. Že by to spolu nějak souviselo? Ela s Bárou a Míšou se v doprovodu neobyčejné kočky s tím nejhebčím kožíškem pouštějí do pátrání. O tajemno a dobrodružství při tom rozhodně nebude nouze! 

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/59538682/sesterstvo-ve-snove-risi/


SESTERSTVO A KOUZELNÁ KOČKA FABIOLA

Vyšlo v nakladatelství Albatros 9. září 2019

Bára, Míša, Ela a kouzelná kočka Fabiola - to je Sesterstvo! 

Spolužačky Báru, Míšu a Elu, která se do města zrovna přistěhovala, dá jednoho dne dohromady Fabiola, kočka jejich osamělé sousedky, paní Ládvíkové. A to z jednoho prostého důvodu: chce, aby jí holky pomohly vyřešit dávnou záhadu, která paní Ládvíkovou už dlouho trápí. Při společném pátrání se toho dozví hodně nejen o naší nedávné minulosti, ale hlavně o sobě samých. Zjistí, kolik se v nich skrývá důvtipu a odvahy... 

Přečtěte si recenzi: https://www.knihydobrovsky.cz/blog/recenze-sesterstvo-a-kouzelna-kocka-fabiola-1733


PRAŠTĚNÝ TRPASLÍK

Vyšlo v nakladatelství Albatros 12. listopadu 2018

Najde trpaslík cestu domů?


Sourozenci Martin a Štěpánka tráví prázdniny na vesnici u babičky. Jednou při procházce lesem objeví v domečku, který tam postavili, živého trpaslíka! Problém je, že domeček se na trpaslíka zřítil a on je od té doby trochu... no, praštěný. Zapomněl, kde se tam vzal i jak se jmenuje. Co mu ale rozhodně nechybí, je sebevědomí. Což Martinovi a Štěpánce, kteří se mu rozhodnou poskytnout dočasné přístřeší u babičky, způsobí řadu potíží... Podaří se jim zjistit, kde má trpaslík ve skutečnosti domov? 

PROJEKT PES (ten můj)

Moje první kniha pro děti vyšla v nakladatelství Albatros 10. dubna 2017


Knížka Projekt pes (ten můj) je určena čtenářům od 9 let, ale hlavně všem dětem, které mají rády psy. Hlavní hrdina Honza si nejvíc ze všeho na světě přeje mít psa, je přesvědčený, že by se o něj uměl perfektně starat a nechápe, proč mu ho rodiče nechtějí dovolit. Vymyslí tedy bezvadný plán, jak mámu s tátou přemluvit...

Jak tohle všechno dopadne? Je jeho plán opravdu tak bezvadný? A jaké tajemství se skrývá v "dávné minulosti", když byla jeho máma malá?


PROJEKT PES (smečka)

Pokračování knihy PROJEKT PES (ten můj) vyšlo v nakladatelství Albatros 11. září 2017

Projekt pes pokračuje!

Jenda konečně dostal vytouženého psího kamaráda. Na vlastní kůži se přesvědčí, že mít psa není jenom zábava... Venčení, výcvik, povely... Důležité je nebýt na všechno sám. Jako Mirek, Jendův spolužák ze školy, kterému se posmívají starší kluci. Ale Jenda má plán, jak mu pomoct. Samozřejmě v tom nesmí chybět psi. Ani Monika, Jendova nejlepší kamarádka, trochu zapomnětlivá Jendova babička nebo bratranec Robin... Protože smečka je základ, to ví přece každý!


Kniha získala nominaci na Nejlepší příběh pro starší děti na Výročních cenách Albatrosu za rok 2017.

PROJEKT PES (Prázdniny v Beskydech)

Třetí, závěrečný díl trilogie vyšel v Albatrosu 17.4. 2018

3. díl vítězného rukopisu literární soutěže nakladatelství Albatros 


Jendu, teď už šťastného majitele štěněte Dennyho, čekají prázdniny u babičky a dědy v Beskydech. Společnost mu dělá nezvedený bratranec Robin i nejlepší kamarádka Monika. Čeká je napínavé noční dobrodružství a dozvědí se toho spoustu o divokých šelmách. Pátrají totiž po zvířeti, které řádí u sousedů. Navíc se blíží dědečkovy kulatiny, a tak musí vymyslet perfektní dárek. Když se pak sejde celá rodina, je jisté, že o řadu legračních příhod nebude nouze.

Pár fotek pro dětské čtenáře:

MIA

Moje fena československého vlčáka, která byla inspirací pro knížky Projekt pes