SESTERSTVO A KOUZELNÁ KOČKA FABIOLA

Vychází v nakladatelství Albatros 9. září 2019

Bára, Míša, Ela a kouzelná kočka Fabiola - to je Sesterstvo! 

Spolužačky Báru, Míšu a Elu, která se do města zrovna přistěhovala, dá jednoho dne dohromady Fabiola, kočka jejich osamělé sousedky, paní Ládvíkové. A to z jednoho prostého důvodu: chce, aby jí holky pomohly vyřešit dávnou záhadu, která paní Ládvíkovou už dlouho trápí. Při společném pátrání se toho dozví hodně nejen o naší nedávné minulosti, ale hlavně o sobě samých. Zjistí, kolik se v nich skrývá důvtipu a odvahy... 


PRAŠTĚNÝ TRPASLÍK

Vyšlo v nakladatelství Albatros 12. listopadu 2018

Najde trpaslík cestu domů?


Sourozenci Martin a Štěpánka tráví prázdniny na vesnici u babičky. Jednou při procházce lesem objeví v domečku, který tam postavili, živého trpaslíka! Problém je, že domeček se na trpaslíka zřítil a on je od té doby trochu... no, praštěný. Zapomněl, kde se tam vzal i jak se jmenuje. Co mu ale rozhodně nechybí, je sebevědomí. Což Martinovi a Štěpánce, kteří se mu rozhodnou poskytnout dočasné přístřeší u babičky, způsobí řadu potíží... Podaří se jim zjistit, kde má trpaslík ve skutečnosti domov? 

PROJEKT PES (ten můj)

Moje první kniha pro děti vyšla v nakladatelství Albatros 10. dubna 2017


Knížka Projekt pes (ten můj) je určena čtenářům od 9 let, ale hlavně všem dětem, které mají rády psy. Hlavní hrdina Honza si nejvíc ze všeho na světě přeje mít psa, je přesvědčený, že by se o něj uměl perfektně starat a nechápe, proč mu ho rodiče nechtějí dovolit. Vymyslí tedy bezvadný plán, jak mámu s tátou přemluvit...

Jak tohle všechno dopadne? Je jeho plán opravdu tak bezvadný? A jaké tajemství se skrývá v "dávné minulosti", když byla jeho máma malá?


PROJEKT PES (smečka)

Pokračování knihy PROJEKT PES (ten můj) vyšlo v nakladatelství Albatros 11. září 2017

Projekt pes pokračuje!

Jenda konečně dostal vytouženého psího kamaráda. Na vlastní kůži se přesvědčí, že mít psa není jenom zábava... Venčení, výcvik, povely... Důležité je nebýt na všechno sám. Jako Mirek, Jendův spolužák ze školy, kterému se posmívají starší kluci. Ale Jenda má plán, jak mu pomoct. Samozřejmě v tom nesmí chybět psi. Ani Monika, Jendova nejlepší kamarádka, trochu zapomnětlivá Jendova babička nebo bratranec Robin... Protože smečka je základ, to ví přece každý!


Kniha získala nominaci na Nejlepší příběh pro starší děti na Výročních cenách Albatrosu za rok 2017.

PROJEKT PES (Prázdniny v Beskydech)

Třetí, závěrečný díl trilogie vyšel v Albatrosu 17.4. 2018

3. díl vítězného rukopisu literární soutěže nakladatelství Albatros 


Jendu, teď už šťastného majitele štěněte Dennyho, čekají prázdniny u babičky a dědy v Beskydech. Společnost mu dělá nezvedený bratranec Robin i nejlepší kamarádka Monika. Čeká je napínavé noční dobrodružství a dozvědí se toho spoustu o divokých šelmách. Pátrají totiž po zvířeti, které řádí u sousedů. Navíc se blíží dědečkovy kulatiny, a tak musí vymyslet perfektní dárek. Když se pak sejde celá rodina, je jisté, že o řadu legračních příhod nebude nouze.

Pár fotek pro dětské čtenáře:

MIA

Moje fena československého vlčáka, která byla inspirací pro knížky Projekt pes