Projekty

Je mi ctí podílet se na těchto projektech.

Porotkyní Krajského kola soutěže žáků ZUŠ České republiky, obor literární

  

Patronkou akce Jižní Morava čte

Je mi velkou ctí být patronkou akce Jižní Morava čte, projektu na podporu dětského čtenářství Jihomoravského kraje. Akci pořádá Moravská zemská knihovna ve spolupráci s knihovnami Jihomoravského kraje.

https://www.jiznimoravacte.cz/

Patronkou celoroční čtenářské soutěže

Bylo mi velkou ctí být patronkou celoroční čtenářské soutěže, pořádané pro děti celého regionu Boskovickou knihovnou.

Soutěž rozvíjela dětské čtenářství a tvořivost

https://www.kulturaboskovice.cz/knihovna/knihovna/aktuality/psi-rok-celorocni-ctenarska-hra

Spolupráce na aukcích pro zvířecí útulky

Brněnská výtvarnice Romana Štryncl www.stryncl.cz  už mnoho let pořádá aukce svých obrazů, jejich výtěžek je vždy určený konkrétnímu zvířecímu útulku. Byla jsem moc ráda, když mě přivzala ke spolupráci, a mohla jsem alespoň malým dílem přispět k tomu, aby se československým vlčákům v Záchranné stanici a kočkám v útulcích trochu lépe dařilo.

K aukci pro Arese, Belku a Kikinu jsem vždy napsala malou pohádku, inspirovanou jejich skutečným životním údělem.

https://www.stryncl.cz/pohadka-pro-kikinu/

https://www.stryncl.cz/pohadka-pro-belku/

https://www.stryncl.cz/pohadka-pro-arese/


KUP KNIHU - ZACHRAŇ KNIŽNÍ TRH

Na výzvu Moravské zemské knihovny jsme se s asistentkou Miou zapojily do výzvy Kup knihu - zachraň knižní trh! Video se čtením z mé knihy Projekt pes si můžete prohlédnout ZDE nebo ZDE.

PROJEKT ZÁCHRANNÉ SLUŽBY JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

Jsem moc ráda, že moje děti, když byly malé, nemusely nikdy jet kvůli žádnému úrazu nebo neštěstí sanitkou, protože je mi jasné, jak traumatizující zkušenost to pro dítě musí být. Proto jsem se velmi ráda zapojila do projektu Záchranné služby jihomoravského kraje,  https://www.zzsjmk.cz/zdravotnicka-zachranna-sluzba-jihomoravskeho-kraje, která má pro uklidnění dětí v těchto situacích nachystané plyšáky, ke kterým patří i moje pohádka Pejsek záchranář.


ČERNOBÍLÉ POHÁDKY

Do této sbírky jsem přispěla pohádkou Kubík strašpytlík.

Je to unikátní pohádková sbírka, jejímž nákupem přispějete Společnosti pro ranou péči, která se věnuje rodinám s dětmi s (nejen zrakovým) postižením. https://www.ranapece.cz/brno/ 

Černobílé pohádky napsalo 18 populárních českých autorů knížek pro děti i dospělé. V knížce najdete vtipnou pohádku O kohoutkovi z pera Zdeňka Svěráka, půvabný příběh O Vilíkovi, který napsala Alena Mornštajnová, pohádku Petry Soukupové s názvem Klárka nebo třeba trochu bláznivé vyprávění o skřítkovi Pozdníčkovi od Dominika Landsmana... 

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/51584415/cernobile-pohadky/

Nebo ke koupi i jako audiokniha:

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/59359190/cernobile-pohadky-audiokniha-pro-deti/ 


OD SRDCE K SRDCI, Z RUKY DO RUKY

Moje povídka pro děti Pišta je součástí knihy Od srdce k srdci, z ruky do ruky.

Výtěžek z jejího prodeje je určen na nákup speciálního terapeutického rezonančního křesla pro denní stacionář Srdíčko v Litoměřicích https://www.centrumsrdicko.cz/.

Dne 27. 11. 2019 v Divadle Radka Brzobohatého v rámci slavnostního křtu zapsán Český rekord https://www.facebook.com/agenturadobryden/! Na zrodu této knihy se totiž bez nároku na honorář podílelo 21 autorů a 6 ilustrátorů jako např. Alena Mornštajnová, Martina Formanová, Michal Viewegh, Ivana Prudičová, Petr Urban, Jiří Žáček.

Knihu lze zakoupit téměř ve všech prodejnách knih či na internetu nebo na mailové adrese centrumsrdicko@centrumsrdicko.cz